DEGUSTACJA WIN FRANCUSKICH

20 czerwca 2007 r. w Gościńcu odbyła się kolejna degustacja win. Tym razem firma z Gdyni, winoWsieci.pl, specjalizująca się w wyszukiwaniu i sprowadzaniu do Polski wyłącznie win francuskich zaprezentowała kilkanaście rodzajów win białych i czerwonych. Właściciele firmy starają się przekonać potencjalnych klientów, często zafascynowanych winami z Nowego Świata, że wina francuskie mogą być lepsze i przy tym nieznacznie tylko droższe, a często nawet porównywalne cenowo.

Tak jak poprzednio tak i tym razem okoliczni restauratorzy i właściciele pensjonatów, mogli wymienić się uwagami na temat degustowanych win z osobami bardziej doświadczonymi w tym temacie. Wiele osób na zakończenie degustacji zakupiło po kilka czy kilkanaście butelek tego świetnego trunku.

Tym razem spośród win czerwonych spróbować można było m.in. Minervois/Liviniere Cuvee Gaia, Madiran Haut Tradition oraz Madiran Charlez de Batz (któremu magazyn „Wino” przyznał ocenę bardzo dobrą, porównując je z winami co najmniej dwukrotnie droższymi). Spośród win białych na szczególną uwagę zasłużyły m.in. Madiran Pacherenc Sec, gaskońskie Nuit d’Automne oraz Gros Manseng. Pojawiły się również dwie ciekawostki: Floc de Gascogne (aperitif zrobiony na bazie Armagnac’u i wina) oraz vin de liqueur Tanatis.