I ŚWIĘTO "FESTIWAL NALEWEK" ZA NAMI!

16 listopada w godzinach wieczornych do naszego Gościńca zaczęli się schodzić Goście. Jak na tę porę roku ilość osób zdążających w nasze progi niewtajemniczonym mogła wydać się podejrzanie duża, jednak pokusa zaprezentowania własnych nalewek oraz degustacji trunków innych osób była duża. Niestety potężne opady śniegu, które tego dnia nawiedziły Polskę południową, nie pozwoliły kilku osobom, w tym "królowi degustatorów polskich" Andrzejowi K. na dotarcie w nasze skromne progi...

Na stołach przygotowanych było ponad 20 nakryć, różnego rodzaju przekąski oraz, co najważniejsze, 11 rodzajów nalewek - 3 startowały w kategorii nalewek wytrawnych/półwytrawnych, a pozostałe 8 w kategorii nalewek słodkich. Kieliszki były ponumerowane, a każdy z uczestników otrzymał kartę do głosowania, gdzie w odpowiednich rubrykach należało wpisać ocenę, którą można było dodatkowo rozbić oceniając klarowność, pierwszy i drugi nos oraz pierwsze i drugie usta. Wszyscy podeszli do zadania z należytą powagą, choć znaleźli się i tacy którzy już po 3 minutach prosili o "drugi zestaw pytań" aby utwierdzić się w przekonaniu, że wszystkim nalewkom należy się maksymalna ilość punktów.

Ostatecznie pierwsze miejsce w obu kategoriach wygrały nalewki Ewy i Marcina Dobrowolskich z Willi Łuka i tym samym otrzymali oni prawo do używania tytułu Wielkiej Nalewki i Wielkiego Nalewaka przez rok, do czasu zorganizowania kolejnego Święta. Gratulujemy!

Po zakończeniu części konkursowej przez kilka kolejnych godzin trwała wymiana poglądów na tematy różne, zazwyczaj nie dotyczące nalewek, choć nalewkami, dla lepszego zrozumienia spraw, zapijane.

Organizatorzy, Gościniec Stare Sioło oraz Willa Łuka (sic!), serdecznie dziękują wszystkim za uczestnictwo w zabawie i już dziś zapraszają na przyszłoroczną edycję - II Święto "Festiwal Nalewek".